Vzhledem k tomu, že má naše záchranná stanice plné ruce práce se záchranou nechtěných zvířat, rozhodli jsme se vám zprostředkovat chod naší činnosti formou deníku. Na tomto místě se dozvíte, co se nám daří nebo nedaří, co je pro nás prioritou a s čím právě v tuto chvíli bojujeme.

Snažíme se každou volnou chvíli investovat do zvířat, ale jsme si vědomi toho, že je pro vás důležité vědět, jak se daří nám i zvířatům. Budeme zde formou krátkých aktualit informovat o věcech, které považujeme za důležité. Doufáme, že se díky deníku co nejlépe zorientujete a možná i ppotěšíte z dobrých zpráv.

 

Říj 21 2020

Bianka a Kira našli milující domov

Během měsíce října se nám podařilo umístit do nového domova dvě téměř identické fenečky. Bianka je mladší, jedná se asi o roční fenečku křížence. Opravdu jemná a úžasná povaha. Najít domov pro takto bezproblémového a mladého pejska nebyl velký problém. Kira, starší 8 letá fenka, kterou její vlastní majitelé chtěli utratit z důvodu stěhování, měla umístění komplikovanější. Staršímu pejskovi dává domov pouze člověk, který chce opravdu pomoci. Našli jsme mladou slečnu, která hledala životní partnerku. Kira si tak bude užívat pozornost paničky sama pro sebe a bude ji doprovázet na každém kroku a to i v zaměstnání. Velmi se těšíme na další setkání s Kirou i Bibi. Obě fenečky totiž bydlí v Praze, a tak můžeme plánovat společné procházky.

Čer 12 2020

Nikolka je doma

S radostí oznamujeme, že dnes Nikolka odešla do úžasného domova. Společnost jí bude dělat vzhledově téměř identická holčička Cher, jenom trochu větší, než je Niky. Dalším členem rodiny je kočička Pegy. Bydlet bude v krásném prostředí Jeseníků.  Jsme za Nikolku moc šťastní, protože takový domov by si přál každý. Za tři měsíce ji čeká kastrace, u které se všichni zase společně sejdeme.

Kvě 29 2020

Nikolka má za sebou ošetření zubů

Včera Nikolka úspěšně zvládla ošetření zubů. Jsme moc rádi, za skvělou práci pana doktora. Odhalil několik vážných zdravotních problémů, které se podařilo odstranit. Nyní má Nikolka zdravé zuby bez bolesti a silného zánětu, který se dostával do celého těla. Šelest na srdci, kterou bude mít až do konce života, bude muset korigovat léky. Za dva týdny Nikolku čeká další životní etapa a to odchod do nového domova. S ohledem na její slabé srdce, budeme řešit kastraci nejdříve za tři měsíce. 

Kvě 20 2020

Nikolka dnes na veterinární kontrole

Dnešní kontrolní vyšetření úkázalo, že Nikolčiny krevní hodnoty jsou již v normálu s vyjímkou jedné, která může souviset se špatným stavem zoubků. Sono srdíčka ukázalo nedomykavost chlopně a celkově menší výkon srdce. Nasazujeme léky na podporu srdíčka, protože nás čeká 28. 5. 2020 ošetření zubů. Vypadá to, že na Nikolku už teď čeká milující panička. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Kvě 15 2020

Nikolka v léčení

Nikolka absolvovala před několika dny akutní ošetření u veterináře, za které mohlo intenzivní zvracení. V rozšířeném rozboru krve byly zjištěny velmi vysoké hodnoty vypovídající o problému zažívacího ústrojí. Byla jí nasazena antibiotika a výživa injekčně. Bylo zde reálné riziko nádorového onemocnění sleziny. Naštěstí se Nikolce stav lepší, dál podáváme léky a díky tomu, že již nezvrací, doufáme pouze ve velmi akutní zánět žaludku. 20.5. jdeme na kontrolní vyšetření krve. Pokud bude vše v pořádku, budeme plánovat ošetření zubů. Držte nám palce.

Kvě 10 2020

Nikolka nově pod našimi křídly

Dne 5.5.20 jsme přijali do péče fenečku Nikolku. Je to velmi šikovná a samostatná holčička. Podařilo se nám zkrátit přerostlé drápky, které ji bránily v pohybu. V nejbližších dnech nás čeká veterinární ošetření. Nikolka má velmi zanedbaný chrup, pravděpodobně o některé zuby přijde. Budeme zjišťovat celkový zdravotní stav a pokud bude vše v pořádku, půjde do nového domova. Niky zůstala po zemřelé majitelce a rodina se ji vzdala.

Dub 14 2020

Rex je doma!

Rádi bychom vám oznámili skvělou zprávu. Rex opustil svůj dočasný domov v Praze a vydal se na cestu úžasným životem s rodinou, která ho už nikdy neopustí! Rex bude mít dokonce psího kamaráda Wiliho. Bydlet bude v Plané u Tachova. Přejeme krásný, dlouhý a hlavně láskyplný život. Děkujeme rodině, která dala Rexovi druhou šanci.

Dub 01 2020

Kokršpaněl Max našel domov

Dnes k nám doputovala krásná zpráva o tom, že kokršpaněl Max našel svůj domov. Ve svých 12 letech bude konečně šťastný se svou rodinkou a to jako jedináček. Přejeme mnoho štěstí!

Dub 01 2020

Rex 14 dní v dočasné péči bez jediné nabídky na domov

Po dvou týdnech v dočasné péči se z Rexe stává opravdový parťák. Pracujeme na socializaci se psy, která mu příliš nejde. Není agresivní, jen ve svých 4 letech není schopný zvládnout nával emocí a proto situaci přestane zvládat. Podnikáme kroky k tomu, abychom napravili zanedbanou péči. Jsme si vědomi, že Rex potřebuje ideálně zahradu a zkušenějšího majitele, který s ním bude pracovat a naučí ho všechno to, co dosud neznal.

Bře 24 2020

Rex týden v dočasné péči

Dnes je to přesně týden od přijetí Rexe do dočasné péče. Jako každý pes, který se dostane z kotce, je velmi aktivní a vodítko nezvládá. Je to však jeho jediný problém, na kterém systematicky pracujeme a daří se nám ho mírnit. V dnešních dnech je již schopný chodit na pásmu a zvládat přivolání. Je ještě stále hodně věcí, které ho dokážou rozptýlit od toho, co se po něm vyžaduje. V domácím prostředí je schopný plnit úkoly jako sedni, dej pac a štěkej. Komunikace se psy je složitější, ale při správném přístupu probíhá vše v pořádku.

Bře 17 2020

Rex v péči naší záchranné stanice

Dnes se nám podařilo zorganizovat převzetí pejska Rexe do naší péče. Hrozilo, že díky pandemii zůstane v útulkovém kotci bez jídla i vody. Bohužel to hrozí dalším čtyřem psům. Rex je velmi aktivní, nechce si nechat ujít ani okamžik nového světa na druhé straně mříží... Snažíme se ho usměrnit a něco naučit, hygienické návyky má. Brzo bude hledat nový domov. 

Bře 16 2020

Hektor čeká na nový domov

Máme v nabídce k adopci nového pejska. Je to Hektor. Více informací naleznete v sekci  Zvířata k adopci.

Bře 16 2020

Tíživá situace v Javorníku, záchranné stanice Javornické čumáčky z.s.

Dnes jsme se dozvěděli o tíživé situaci v Javorníku. Je zde záchranná stanice Javornické čumáčky z.s., která má 5 pejsků v kotci, o které nikdo nejeví zájem v době klidu a už vůbec ne v době, kdy je nouzová situace. Je možné, že bude omezen pohyb osob natolik, že psi zůstanou bezprizorní. Proto bychom rádi pomohli, jak to půjde. Krom toho, že se chystáme přijmout do péče jednoho z pejsků, budeme zde inzerovat další psy. Pomůže samozřejmě i dočasná péče a sdílení příspěvků. Třeba se v tuto dobu najde někdo, kdo nebude chtít být sám a svůj vynucený volný čas bude chtít strávit smysluplně. Veškeré info poskytneme zde či na Facebooku Lobo Archy nebo na čísle 721 040 170.

Bře 15 2020

Zprostředkovaná adopce Lili

Dnes se nám podařilo zprostředkovat adopci Lili. Dostali jsme poptávku po pejskovi, který musel splňovat jen několik podmínek. Podařilo se nám najít Lili, která perfektně odpovídá profilu rodiny. A tak jsme dnes spojili rodinu s Lili, která opustila mříže kotce a dnes si již užívá pozornosti celé své nové rodinky.

Úno 18 2020

Babu odchází do nového domova

Babu dnes odešla do nového domova na Dobříš. Společnost jí bude dělat buldoček Čenda. Přejeme hodně štěstí !

Úno 08 2020

Babu je již po kastraci

Dnes Babu prodělala kastraci, která byla provedena pomocí inhalační anestezie. Zákrok byl bez komplikací, nyní čeká Babu rekonvalescence a odchod do nového domova, který má již domluvený na Dobříši. 

Pro 23 2019

Babu přijíždí do dočasné péče

Dnes přijela do dočasné péče buldočka Babu. Je cca dva roky stará. Váží 20 kilogramů. Není kastrovaná a tak nás v blízké době čeká kastrace. Pochází z romské osady, po porodu svých štěňátek se jí romové vzdali, podařilo se zachránit také jedno ze tří štěňátek. V tomto případě předpokládáme delší dočasnou péči, vzhledem k nutnému časovému rozestupu mezi veterinárními úkony jako je očkování, odčervení a kastrace.

Lis 29 2019

Bettynka je doma!

Je to neuvěřitelné, ale po pěti dnech v dočasné péči dostala Bettynka nový domov. Jde do rodiny, která bohužel v posledních dnech ztratila svého čtyřnohého přítele. Zaplní tak prázdné místo v srdcích nových majitelů. 

Lis 24 2019

Bettynka přijíždí do dočasné péče

Dnešním dnem přijímáme do dočasné péče Bettynku, je to drobná fenečka. Její minulost neznáme, ale zdá se, že nebyla příliš šťastná. Důvěru si získáváme pomalu. Do domova může odejít ihned, je kastrovaná, odčervená a očkovaná.

Lis 16 2019

Trejsy odešla do nového domova

S radostí oznamujeme, že Trejsy dnes odešla do nového domova. Stane se členem mladé rodiny žijící v Teplicích. K dispozici bude mít velkou zahradu a chalupu na Ještědu. Jsme moc rádi, že jsme pro Trejsy našli rodinu přímo na míru. Přejeme mnoho štěstí a dlouhá společná léta. 

Lis 09 2019

Trejsy - týden v dočasné péči

Trejsy se v dočasné péči chová naprosto bezproblémově. Zvládá chůzi bez vodítka, má hygienické návyky a krásně spolupracuje. Je velmi aktivní a hravá. Zjistili jsme však, že má lovecké pudy, často se bezhlavě vrhne do neznáma a zmizí z dohledu. Hledáme tedy zodpovědného majitele, který s Trejsy bude cvičit poslušnost a poskytne jí dostatek pohybu. 

Lis 02 2019

Trejsy přijíždí do dočasné péče

Dnešním dnem přijímáme Trejsy do dočasné péče, je to fena středního vzrůstu cca rok a půl stará. Byla odchycena v romské osadě, v době kdy se starala o svá nově narozená štěňátka. Zatím je trochu vystrašená, ale to snad brzy zvládneme. Průběžně budeme doplňovat informace o tom, jak se Trejsy projevuje a zjišťovat, jaký domov by pro ni byl ten pravý.

Lis 15 2017

Chameleon se jmenuje Kája

Vítězství. Dnes už se chameleon začal pohybovat sám a celkem bez problému přijal tři cvrčky. Také mne stačil kousnout a to považuji za velmi dobré znamení. Už má dost síly a energie, aby se bránil.
A abych nezapomněl, chameleon má jméno. Díval se po nás, jako když Karel Gott nedostal Zlatého slavík a tak jsme mu začali říkat Kája.

 

Lis 14 2017

Chameleon začíná sám přijímat potravu

Další návštěva u veterináře s obrovským posunem. Chameleonovi jsme podávali pinzetou cvrčky a jednoho snědl. Barva začíná být, taková jaká má být. Snad jsme na dobré cestě.

Lis 12 2017

Boj o záchranu chamelona

Náš nový přírůstek, chameleon, přežil noc. Dnes nás čeká další návštěva u veterináře. Protože je potřeba do něj dostat další výživu a bez zkušeností je to velmi obtížný úkol, protože může při podávání dojít k udušení.
Vše se povedlo a chameleon jede zase domů, po cestě kupujeme cvrčky, abychom mu je zkusili ručně podat a nakrmit ho.

Lis 11 2017

Máme chameleona

Dnes jsme se dozvěděli, že v Pet Centeru v Českých Budějovicích je chameleón, který je evidentně nemocný. Neváhali jsme a chameleona vykoupili. Byl naprosto apatický, celý šedý a v podstatě se nehýbal. Chamíka jsme urychleně převezli na veterinární kliniku Vltava a měli jsme štěstí, že jsme zastihli doktorku Míkovou. Ta neváhala a začala jednat. Chamík dostal antibiotika a výživový roztok.
My jsme sehnali terárium a chamíka zahřívali. Zítra na kontrolu.